Yhdistyksen toimintamalli yleiseen käyttöön EU-rahoituksen avulla

Pohjois-Pohjanmaan ELY-keskus on päättänyt myöntää EAKR-rahoitusta  yhdistyksen toimintamallin kehittämiseksi yleiseen käyttöön soveltuvaksi. Hankkeen nimi on ”Omatoimisen vesistökunnostuksen toimintamalli”. Hankkeessa tuotetaan toimijalähtöisesti kokemuksiin perustuva internet-sovellus toimintamallista, jolla vesien ja vesialueiden käyttäjät voivat omatoimisesti vähentää vesiympäristön ongelmia kustannustehokkaasti ja kokonaisvaltaisesti koko valuma-alueella. Hankkeen on määrä valmistua marraskuuhun 2014 mennessä.

Posted on 27 toukokuun, 2013, in Vesien hoito and tagged , , , . Bookmark the permalink. Jätä kommentti.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggaajaa tykkää tästä: