Yhdistykseltä 10-vuotisjuhlakirja

Kiimingin -Jäälin vesienhoitoyhdistys on dokumentoinut toimintansa ensimmäiset kymmenen vuotta juhlakirjaan. Kirjassa käydään läpi vesienhoitoon liittyviä kysymyksiä monipuolisesti. Tärkeä sija on yhteistyöllä maanomistajien, asukkaiden, viranomaisten, tutkijoiden, rahoittajien ja eri alojen osaajien kanssa. Kirja linkittää Jäälin vesienhoidon vaellus- ja hiihtoreitin toteuttamiseen Jäälin ja Koitelin välille sekä Jäälin omatoimiseen kehittämiseen asuinalueena. Kirja päättyy sanoihin: ”Jääli on keidas keskellä Oulua”.

Kirja jaetaan yhdistyksen jäsenille ja yhteistyökumppaneille sekä laajalle sidosryhmäjoukolle. Kirja on myös muiden ostettavissa pienellä hinnalla Jäälin juhlatapahtumassa 28.8.2021. Kirja on saatavissa myös yhdistyksen hallituksen jäseniltä.

Posted on 8 elokuun, 2021, in Ajankohtaista, Vesien hoito and tagged , , , . Bookmark the permalink. Jätä kommentti.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggaajaa tykkää tästä: