Kiitos kuluneesta vuodesta

Päättyvä vuosi on ollut toimiva ja tuloksellinen. Kaksi uutta kosteikkoa on rakennettu ja aikaisempia rakenteita paranneltu. Jäälinjärven kaakkoisrannan viemäri on valmistumassa. Hoitokalastus on tuottanut hyvää tulosta. Vesitutkimukset antavat toivoa myönteisestä kehityksestä. Vesienhoidon käsikirja on saatu valmiiksi ja sen myötä myös talous näyttää valoisammalta. Yhdistyksen suurin hanke, Kalamäen kosteikko, käynnistyy napin painalluksella heti kun maa jäätyy kantavaksi.

Yhdistys kiittää jäseniään panostamisesta vesien hoitoon ja yhteistyökumppaneitaan tuesta ja myötämielisestä suhtatumisesta yhdistyksen toimintaan. Samalla yhdistys toivottaa kaikille  rauhallista joulunaikaa ja hyvää alkavaa vuotta.

Posted on 19 joulukuun, 2014, in Ajankohtaista and tagged . Bookmark the permalink. Jätä kommentti.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggaajaa tykkää tästä: